6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Podsumowano konkurs literacki i plastyczny „Bądźmy sobą bez nałogów”

Data wpisu: 24.05.2023

W poniedziałek, 22 maja br., w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano konkurs literacki i plastyczny pod hasłem „Bądźmy sobą bez nałogów”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminna Komisja d/s Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gręboszowie.

Konkurs miał na celu pokazanie – za pomocą różnorodnych technik plastycznych i literackich – zjawisk patologicznych i ich negatywnych skutków społecznych. Był też wspaniałą okazją do promowania nie tylko życia bez nałogów, ale również zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego odżywiania.

Komisja jury w składzie: Monika Kilian, Anna Loraj i Wiesław Lizak postanowiła przyznać nagrodę główną Grand Prix dla Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Gręboszowskiej. Pierwsze miejsca ex aequo zajęły Wiktoria Janowiec oraz Milena Wesołowska. Drugie miejsca równorzędne zdobyły Klaudia Moryl oraz Milena Górska. Trzecie miejsca ex aequo zajęły: Zofia Skalak, Jan Skalak, Lena Bojko, Kamil Woźniak.

Z pośród prac literackich najwyżej oceniono wiersz Barbary Kramarskiej „Szklana melodia” (I miejsce) miejsce oraz wiersz Zofii Skalak „ Bez nałogów” (II miejsce).

Konkurs pod hasłem „Bądźmy sobą bez nałogów” doskonale wpisuje się w Gminną Strategię Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Gręboszów.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu, ufundowane przez Gminną Komisję d/s Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Gręboszowie, należy odbierać w siedzibie GCKiCz od dnia 6 czerwca br.

Powrót