6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Poranek Wielkanocy w Szkole Podstawowej

Data wpisu: 27.03.2024

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijan, które ma nam przypominać o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Aby dobrze przygotować się do nadchodzących uroczystości, w Szkole Podstawowej w Gręboszowie odbył się przedświąteczny Poranek Wielkanocny. Montaż słowno-muzyczny poświęcony był tematyce Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i poprzedzającego je czasu Wielkiego Tygodnia. To wyjątkowe spotkanie już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń integrujących całą społeczność szkolną wraz z zaproszonymi gośćmi.

W poranku Wielkanocnym wzięli udział: uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród obecnych na uroczystości gości znaleźli się: wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil, przewodniczący rady gminy Gręboszów Marek Mosio oraz dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak. Występ młodych artystów spotkał się z dużym zainteresowaniem wszystkich odbiorców. Po zakończonym montażu słowno-muzycznym uczniowie otrzymali gromkie brawa i słowa uznania. Ostatnim akcentem spotkania były życzenia, które złożyli: dyrektor szkoły, wójt gminy i przewodniczący rady.

Tego typu spotkania są niezwykle ważnym elementem budowania wspólnoty wśród uczniów i pracowników placówki, jak również doskonałym przekaźnikiem tradycji i niezwykle istotnych wartości, które należy propagować wśród dzieci i młodzieży.

Powrót