6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Przygotowania do VIII Święta Powiśla Dąbrowskiego

Data wpisu: 24.08.2016

W Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie trwają przygotowania do VIII Święta Powiśla Dąbrowskiego, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia br. w Dąbrowie Tarnowskiej.

W konkursie „ Na najładniejsze ośpiewanie wieńca dożynkowego” weźmie udział grupa wieńcowa przygotowywana przez Panią Emilię Misterka, która wystąpi w składzie: Sylwia Cabaj, Paulina Dąbroś, Ewelina Dąbroś, Iwona Woziwoda, Natalia Koziara, Adrianna Dąbroś, Angelika Kaczówka, Wiktoria Świętek, Małgorzata Cira, Karolina Bigos, Natalia Pytka, Łucja Przeworska, Adrian Kaczówka, Adrian Morawiec, Bartek Bigos i Jakub Skowron.

W prezentacji dorobku artystycznego gmin wystąpi zespół wokalny „Impresjon” w składzie: Katarzyna Lizak, Łucja Przeworska i Adrian Kaczówka.

Do powiatowego konkursu wieńca dożynkowego z gminy Gręboszów zgłoszono dwa wieńce. Wieniec współczesny wykonany przez sołectwo Zapasternicze i wieniec tradycyjny wykonany przez Joannę Sobota i Monikę Kilian, pracowników Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Ponadto przygotowywane jest stoisko gminy Gręboszów, na którym znajdą się m.in.: obrazy malowane na szkle autorstwa Pani Beaty Dudy, serwety, bieżniki, materiały promujące naszą gminę (foldery, pocztówki, gazety, monografia) oraz ciastka i różne niespodzianki.

Zapraszamy do wspólnego udziału w VIII Święcie Powiśla Dąbrowskiego.

 

Powrót