6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Recital poetycko-aktorski „Animus – serce moje”

Data wpisu: 24.05.2024
W Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyło się niezwykłe spotkanie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów ze szkoły podstawowej. Dzięki talentowi i charyzmie Piotra Pilarskiego, znanego poety i aktora, młodzież miała okazję zanurzyć się w pięknym świecie poezji zawartej w tomiku „Animus – serce moje”.
Podczas spotkania Piotr Pilarski zaprezentował 24 utwory z cyklu „Animus”, które opowiadają o uniwersalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, odwaga, ale też poruszają trudne tematy zła, obojętności i bezwzględności świata. Artysta w mistrzowski sposób interpretował wiersze, nadając im głębię i emocje, które poruszyły serca młodych odbiorców.
Występowi Piotra Pilarskiego towarzyszyła ponadczasowa muzyka Fryderyka Chopina, która doskonale harmonizowała z nastrojem poezji. Dzięki połączeniu słowa i muzyki powstało wyjątkowe widowisko, które dostarczyło młodzieży niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Udział w takim wydarzeniu to dla uczniów nie tylko możliwość obcowania z pięknem poezji, ale również cenna lekcja o wartościach i mądrościach życia. Spotkanie z Piotrem Pilarskim pokazało młodym ludziom, że poezja może być nie tylko trudna i niezrozumiała, ale również bliska człowiekowi i poruszająca jego serce.
Spotkanie z Piotrem Pilarskim, które poprowadziła Monika Kilian, odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek- ogólnopolskiej akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.
Powrót