6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gręboszów za nami!

Data wpisu: 05.07.2024

W niedzielę, 30 czerwca br., na boisku sportowym w Borusowej odbył się coroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Gręboszów, LZS Wisła Borusowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. W zmaganiach wzięły udział cztery lokalne drużyny: Wisła Borusowa, Strażak Karsy, Dunajec Ujście Jezuickie, Wolania Wola Żelichowska.

Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Wola Żelichowska oraz gospodarz obiektu Borusowa. Mecz wygrała Wolania. Drugie spotkanie to rywalizacja zespołów z Ujścia Jezuickiego i Kars. Po wyrównanej walce zwycięstwo przypadło Strażakowi Karsy. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił, przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Wisłą, a Dunajcem, wygrany przez drużynę z Borusowej. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się ze sobą zwycięzcy półfinałów: Wola Żelichowska i Karsy. Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Ostatecznie z wygranej i pucharu siódmy raz z rzędu mógł cieszyć się zespół Wolanii Wola Żelichowska. Drugie miejsce zajął Strażak Karsy, a trzecie Wisła Borusowa. Dunajec Ujście Jezuickie uplasował się na czwartym miejscu.

Wyniki poszczególnych spotkań.

Wolania Wola Żelichowska– Wisła Borusowa 2:1 (2:1)

Dunajec Ujście Jezuickie – Strażak Karsy 0:1 (0:1)

mecz o trzecie miejsce:

Wisła Borusowa – Dunajec Ujście Jezuickie 2:1 (2:1)

mecz o pierwsze miejsce:

Wolania Wola Żelichowska – Strażak Karsy 3:0 (2:0)

Królem strzelców turnieju został Patryk Dubiel, który zdobył 3 bramki, a najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto Mateusza Morawca, obaj zagrali w drużynie Wolanii.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil oraz Radny Rady Gminy Sylwester Gaweł.

Turniej był świetną okazją do integracji lokalnej społeczności oraz promocji sportu wśród mieszkańców gminy. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i sportowym duchem, a kibice mogli cieszyć się emocjami sportowymi na wysokim poziomie.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju. Serdecznie dziękujemy sponsorom za ich wsparcie finansowe, a członkom zespołu Wisła Borusowa, Sołtysowi wsi Ryszardowi Smoła oraz Radnemu Sylwestrowi Gaweł za ich zaangażowanie w organizację zawodów.

Powrót