6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24

Data wpisu: 05.09.2023

Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręboszowie wrócili do zajęć szkolnych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/24 odbyła się 4 września br. Poprzedziła ją msza św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Eucharystię sprawował ks. Wojciech Maślanka, proboszcz parafii Borusowa.

Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie pierwszej. W związku z przypadającą 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej, dyrektor przypomniał o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego.

Również wójt gminy Krzysztof Gil – w swoim wystąpieniu –  nawiązał do tragicznych wydarzeń z przed 84 laty. Wszystkim uczniom w nadchodzącym roku szkolnym życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń.

Na zakończenie uroczystego apelu, dyrektor szkoły przedstawił klasom ich nowych wychowawców.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy.

Powrót