Warsztaty ceramiczne

Data wpisu: 03.02.2023

W okresie ferii zimowych- wolnym od zajęć szkolnych dzieci mają mnóstwo czasu na kreatywne działania. Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna starają się rozwijać pasje, zainteresowania i zdolności manualne dzieci oraz młodzieży. Organizowany jest szereg zajęć i warsztatów. Jednym z nich były zajęcia ceramiczne, które odbyły się 2 lutego w Centrum Kultury. Warsztaty przeprowadzone przez Panią Agatę Wrona, artystkę malarkę i instruktorkę zajęć artystycznych. Spotkanie rozpoczęła krótka prelekcja na temat tworzenia ceramiki, rodzajów gliny, technik i niezbędnych do rzeźbienia narzędzi. Prowadząca przybliżyła dzieciom sposoby pracy z gliną samoutwardzalną, farbami akrylowymi oraz ciekawe sposoby i metody ozdabiania powstałych przedmiotów. Spotkanie przebiegło w miłej, wesołej a zarazem twórczej atmosferze. Powstały wspaniałe dzieła, które uczestnicy zabrali na pamiątkę.