„Wisła” Borusowa zdobywcą pucharu wójta

Data wpisu: 15.02.2023

5 lutego 2023 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się VIII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Gręboszów, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz LZS „Wolania” Wola Żelichowska. W zmaganiach wzięły udział cztery miejscowe kluby sportowe: LZS Borusowa, LZS Karsy, LZS Ujście Jezuickie, LZS Wola Żelichowska.
Turniej rozegrano wg zasady „każdy z każdym”. Zespoły wystąpiły w mocnych składach dlatego też rywalizacja między nimi była zacięta i wyrównana. Odbyło się łącznie sześć spotkań, a o tym, kto zwycięży i zdobędzie puchar dowiedzieliśmy się dopiero w trzeciej kolejce zmagań. Ostatecznie puchar Wójta trafił do niezwyciężonej tego dnia „Wisły” Borusowa.
Wyniki poszczególnych spotkań.
Kolejka pierwsza
LZS Borusowa – LZS Ujście Jezuickie 4:1
LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska 1:3
Kolejka druga
LZS Borusowa – LZS Wola Żelichowska 2:0
LZS Ujście Jezuickie – LZS Karsy 1:2
Kolejka trzecia
LZS Borusowa – LZS Karsy 4:2
LZS Wola Żelichowska – LZS Ujście Jezuickie 3:0
Klasyfikacja końcowa:
1.LZS „Wisła” Borusowa 9 pkt bramki 10:3
2.LZS „Wolania” Wola Żelichowska 6 pkt bramki 6:3
3.LZS „Strażak” Karsy 3 pkt bramki 5:8
4.LZS „Dunajec” Ujście Jezuickie 0 pkt bramki 2:9
Tytuł króla strzelców trafił do Łukasza Woziwody, który aż cztery razy umieścił piłkę w bramce przeciwników. Statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Adriana Woźniaka. Obaj nagrodzeni zawodnicy zagrali w zwycięskiej drużynie z Borusowej. Wszystkie teamy otrzymały puchary, dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe. W imieniu organizatorów nagrody wręczył Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, Radny Rady Gminy Sylwester Gaweł, Zastępca Wójta Zdzisław Kogut, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gręboszowie Jerzy Misterka. Na zakończenie Pan Marek Mosio podziękował wszystkim za udział w zawodach, za rywalizacje w duchu fair play oraz pogratulował wyników. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczenie wielu sportowych emocji, a kibicom za doping.