6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Gazeta Gręboszowska nr 91

Data wpisu: 16.03.2023

Drodzy Czytelnicy, zmieniamy częstotliwość wydawania naszego lokalnego periodyku. Dotychczas nasza gazeta ukazywała się jako kwartalnik. Od 2022 roku będziemy wydawać Gazetę Gręboszowską co 6 miesięcy. Jest to związane m. in. z rosnącymi kosztami druku. Bez wątpienia wszyscy odczuwamy skutki galopującej inflacji. Wzrost cen jest odczuwalny niemalże w każdej gałęzi naszej gospodarki. Również i sektor kulturalny w znaczący sposób odczuwa skutki podwyżek. Jednakże nie chcemy ograniczać prowadzonych działań kulturalnych czy też prezentować nasze czasopismo jako wydawnictwo dostępne jedynie w formie elektronicznej. Dlatego podjęliśmy decyzję, że w danym roku będą ukazywały się 2 numery Gazety Gręboszowskiej.

W bieżącym wydaniu podsumowujemy minione półrocze. Na łamach nowego numeru przeczytają Państwo m. in. o wręczeniu tytułu honorowego obywatela gminy Gręboszów Generałowi Zdzisławowi Baszakowi, czy też o wyjątkowych setnych urodzinach Pani Stefanii Podgórskiej oraz Pani Anieli Szwarcenberg. Prezentujemy również materiały dotyczące wydarzeń jakie miały miejsce w Szkole Podstawowej w Gręboszowie – poranku wielkanocnym oraz uroczystej akademii z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Minione 6 miesięcy to również sukcesywny powrót do wydarzeń kulturalnych otwartych dla publiczności. Tym samym GCKiCz w Gręboszowie zorganizowało cykl koncertów na żywo, m. in.: „Zaduszkowy” koncert pn. „Pozostaną z nami na zawsze”, poświęcony twórczości nieżyjących polskich i zagranicznych artystów: kompozytorów, autorów tekstów i wokalistów, Koncert Kolęd i Pastorałek zatytułowany „Kolędowanie przy szopce”, który odbył się w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pt. „Za zdrowie Pań”, czy też Wielkanocny Koncert w wykonaniu Tarnowskiego Chóru GOS.PL.

W 91. numerze prezentujemy relację z wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej w Gręboszowie do Chorwacji – „Spotkajmy się i poznajmy swoją historię i kulturę. W poszukiwaniu międzykulturowego mostu pomiędzy Polską i Chorwacją”, która stanowiła element Polsko-Chorwackiej współpracy w dziedzinie edukacji i kultury. Publikujemy także materiały poświęcone tematyce historycznej – postawa i życiorys majora Henryka Sucharskiego jako wzorzec dla młodego pokolenia (cz. 2) oraz tablice i groby Józefa Załuskiego oraz Antoniego Zielonki.

To tylko część publikacji, które specjalnie dla Czytelników przygotowaliśmy na łamach naszego periodyku. Na koniec pragnę życzyć Państwu interesującej lektury 91. numeru Gazety Gręboszowskiej.

Powrót