6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gazeta Gręboszowska nr 92

Data wpisu: 16.03.2023

W 92. numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych jakie odbyły się na terenie naszej gminy m. in.: festynu z okazji Dnia Dziecka, II edycji kina plenerowego, spotkania autorskiego z Wojciechem Ryczkiem, konkursu pn. „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”, wernisażu wystawy prac plastycznych Pani Teresy Tarka, czy też koncertów, które odbyły się w GCKiCz w Gręboszowie, tj. muzyki filmowej, wieczór pieśni żołnierskich i patriotycznych oraz II edycji koncertu zaduszkowego „Pozostaną z nami na zawsze”.
Ponadto w aktualnym numerze naszego czasopisma prezentujemy także informacje dotyczące wizyty ambasadora Chorwacji w gminie Gręboszów, Dnia Strażaka w gminie Gręboszów połączonego z poświęceniem i przekazaniem samochodów dla OSP Ujście Jezuickie oraz Biskupice, jak również uroczystości wręczenia tytułów Honorowego Obywatela Gminy Gręboszów: ks. prałatowi Ryszardowi Banachowi, Panu Romualdowi Karasiowi oraz ks. prałatowi Władysławowi Szyrszeniowi.
W aktualnym, 32 -stronicowym numerze,  informujemy o uroczystym podpisaniu umowy na budowę publicznego przedszkola ze żłobkiem w Gręboszowie oraz zakupie na potrzeby gminy Gręboszów nowego samochodu do przewozu niepełnosprawnych dzieci. Prezentujemy również informacje dotyczące udziału delegacji mieszkańców gminy Gręboszów w uroczystościach pogrzebowych majora Henryka Sucharskiego oraz 9 żołnierzy Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte.
Na łamach naszego lokalnego czasopisma wspominamy także sylwetkę zmarłego ks. Mariana Kujdy, wieloletniego proboszcza parafii Borusowa, którego pogrzeb odbył się 21 października br., w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej.
W dziale poświęconym historii prezentujemy wspomnieniowy artykuł autorstwa prof. Stanisława Koziary „Z Borusowej w akademicki świat. Wspomnienie o Profesorze Zygmuncie Rucie (1932-2021)”.
W nowej Gazecie Gręboszowskiej nie zabraknie również relacji z wydarzeń sportowych, jak chociażby turnieju piłki nożnej seniorów, wyjątkowego meczu pokoleń w Woli Żelichowskiej, jak również wyników i tabel podsumowujących dotychczasowe rozgrywki piłkarskie w klasach A i B.