6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Data wpisu: 19.09.2019

Po ponad  dwumiesięcznym okresie odpoczynku dzieci i młodzież wróciły do zajęć szkolnych. Inauguracja roku szkolnego w naszej gminie odbyła się 2 września i rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Zaraz po niej wszyscy udali się przed budynek  Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, gdzie odbył się uroczysty apel.

Dyrektor szkoły Jerzy Misterka powitał wszystkich uczniów, którzy od nowego roku szkolnego będą zdobywać wiedzę w murach tej placówki. Była to wyjątkowa chwila w szczególności dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły w Gręboszowie. Dyrektor zwrócił się z apelem do uczniów, aby od samego początku wzięli się do pracy, aby na koniec roku mogli być zadowoleni z osiągniętych wyników.

W związku z przypadającą 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, dyrektor przypomniał o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego.

Wójt gminy Krzysztof Gil w swoim wystąpieniu życzył wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja. Prosił ich, aby wykorzystali w 100 % możliwości jakie daje im szkoła. Zwrócił się także do rodziców, aby od początku roku szkolnego wspierali swoje dzieci, ale również mobilizowali ich do nauki.
Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

W uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2019/20 wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil, przewodniczący Rady Gminy Marek Mosio, sekretarz gminy Zdzisław Kogut, oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak.

Powrót