6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Nowy numer Gazety Gręboszowskiej już w sprzedaży

Data wpisu: 14.12.2021

W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można zakupić 90. numer Gazety Gręboszowskiej.

W aktualnym wydaniu  gazety kontynuujemy cykl „Ocalić od zapomnienia”, zamieszczając archiwalne fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy Gręboszów, prezentujące miejsca, osoby i wydarzenia związane z naszą małą ojczyzną. W listopadzie br. świętowaliśmy również 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W nowym numerze zamieszczamy relacje z wydarzeń, które upamiętniły tą wyjątkową rocznicę, tj. akademii szkolnej przygotowanej przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Gręboszowie oraz wieczornicy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żelichowskiej.

Na łamach najnowszego numeru naszego kwartalnika znajdą Państwo wiele interesujących publikacji poświęconych m. in.: jubileuszowi 25 lat kapłaństwa ks. Andrzeja Sobola – proboszcza parafii Żelichów, otwarciu i poświęceniu placu zabaw w Woli Żelichowskiej, powitaniu nowego samochodu strażackiego w Ujściu Jezuickim, warsztatom dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Gręboszowie, czy też honorowym obywatelstwie naszej gminy, jakie zostało przyznane Zdzisławowi Baszakowi. Publikujemy również informacje dotyczące edyktu w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Stefanii Łąckiej.

Tradycyjnie zamieszczamy również materiały poświęcone tematyce historycznej. Pani Gabriela Koziara – praprawnuczka cioteczna mjra Henryka Sucharskiego napisała tekst odnoszący się do postawy i życiorysu majora Henryka Sucharskiego, jako wzorca dla młodego pokolenia.

W 90. numerze Gazety Gręboszowskiej publikujemy również relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Na koniec pragnę życzyć Państwu miłej lektury nowego numeru Gazety Gręboszowskiej. Mam nadzieję, że dostarczy ona Państwu wielu cennych i ciekawych informacji o naszej małej ojczyźnie.

Powrót