Aktualności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gręboszowskiej - archiwum:

Data wpisu: 18.08.2020
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej -1920 , która odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia 2020 roku o godzinie 10.30 w Gręboszowie.
Data wpisu: 25.10.2018
W niedzielne popołudnie 14 października br. w Gręboszowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Po ponad dwóch latach wytężonej pracy, spotkań, rozmów i przygotowań, nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Monument ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gręboszowskiej oraz przedstawicieli lokalnego samorządu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, podczas której okolicznościową homilię wygłosił ks. Arcybiskup Józef Kowalczyk. Po uroczystej Eucharystii nastąpił przemarsz z kościoła pod pomnik usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Uroczysty przemarsz uświetniły poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczucina.
Data wpisu: 03.10.2018
Wójt Gminy Gręboszów oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej serdecznie zapraszają na: uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości, która odbędzie się 14 października 2018 roku.
Pragniemy, aby 14 października br. jak najwięcej mieszkańców Ziemi Gręboszowskiej, naszych rodaków z kraju i z zagranicy wzięło udział w tej wyjątkowej uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Data wpisu: 03.10.2018
Uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości zostaną zainaugurowane w naszej gminie już 14 października br. Wtedy to będzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie pomnika dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, która rozpocznie się o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz pod pomnik, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie monumentu.