6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Droga krzyżowa w 18. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła

Data wpisu: 13.04.2023

W niedzielę, 2 kwietnia br. przypadła 18. rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka – Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Gręboszów przygotował i poprowadził Drogę Krzyżową z rozważaniami o Ojcu Świętym i z fragmentami jego przemówień. Zgromadzonych parafian z naszej parafii, a także z parafii Borusowa, parafii Żelichów oraz zaproszonych gości powitał ksiądz proboszcz Wiesław Babiarz. Zwrócił on uwagę, że w dzisiejszych czasach osoba tego Wielkiego Polaka w naszym kraju jest zaciekle atakowana i deprecjonowana, dlatego należy stanowczo stanąć w obronie jego czci i godności. Tym bardziej, że jeszcze jako kardynał Krakowski sprawował Mszę Świętą w naszej parafii i znajduje się tu Jego pomnik.

Po powitaniu rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Duży krzyż nieśli strażacy z OSP Gręboszów, a poszczególne stacje prowadzili członkowie POAK, ksiądz Wojciech Maślanka, proboszcz parafii Borusowa, a także pan Janusz Skowron, asystent dekanalny Akcji Katolickiej dekanatu Żabno. Śpiew pieśni po każdej stacji prowadziły zaprzyjaźnione z księdzem proboszczem panie Ewa i Anna.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej wyszliśmy przed kościół, aby pod pomnikiem Jana Pawła II, który pięknym wieńcem udekorowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Gręboszowskiej, a wartę honorową pełnili druhowie strażacy, odśpiewać ulubioną pieśń Papieża „Barkę”.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu mimo niekorzystnej pogody, a także tym, którzy łączyli się z nami poprzez transmisję internetową składam serdeczne podziękowania.

Tadeusz Adamczyk, Prezes Parafialnego

Oddziału Akcji Katolickiej w Gręboszowie

Powrót