Bal karnawałowy w GCKiCz

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert kolęd i pastorałek

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Wielkanocny koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 14.09.2023
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „ Twoja ulubiona postać z literatury dziecięcej i młodzieżowej”. Prace plastyczne przyjmowane są na konkurs do dnia 16 października br. Technika prac dowolna, format minimum A4. Konkurs będzie oceniany w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa 0, klasy I-IV, klasy V- VIII. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 21 października 2023 r., podczas konkursu recytatorskiego.
Data wpisu: 12.09.2023
W piątek, 8 września br., w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyło się Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych- Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, Wiceprzewodnicząca Rady Katarzyna Czupryna, grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, pracownicy Urzędu Gminy, a także mieszkańcy gminy Gręboszów.
Data wpisu: 05.09.2023
Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie 2023, które odbędzie się w piątek, 8 września. Tegoroczną lekturą będzie powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
„Nad Niemnem” to najwybitniejsze dzieło Elizy Orzeszkowej, uznanej za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek. Powieść przedstawia barwny i realistyczny obraz życia na Podlasiu w XIX wieku. Opowiada o losach rodziny Korczyńskich, ich sąsiadów i przyjaciół.
Data wpisu: 05.09.2023
Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręboszowie wrócili do zajęć szkolnych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/24 odbyła się 4 września br. Poprzedziła ją msza św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Eucharystię sprawował ks. Wojciech Maślanka, proboszcz parafii Borusowa.