6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 26.02.2024
W niedzielę, 18 lutego br. rozegrano IV Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn: Sokół Gręboszów, Sexy Cats, Siatkówka Wola Żelichowska, Gmina Gręboszów, Nadwiślańskie Luzaki, Wolania Wola Żelichowska. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych bojach w grupach przyszedł czas na mecze półfinałowe. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie zawalczyły ze sobą o grę w finale.
Data wpisu: 21.02.2024
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa pragnie serdeczne podziękować Pani Małgorzacie Kowal, właścicielce firmy „Ręka w lukrze Gosi” z Ujścia Jezuickiego, za wsparcie działalności kulturalnej prowadzonej przez naszą instytucję. Pani Małgorzata Kowal od lat angażuje się w życie kulturalne naszej gminy, jak również wspiera działalność prowadzoną przez GCKiCz. Dziękujemy za przekazanie w grudniu ubiegłego roku darów w postaci: książek, puzzli oraz gier planszowych o łącznej wartości 817.76 złotych.
Data wpisu: 21.02.2024
W drugim tygodniu ferii zimowych odbyły się wyjątkowe warsztaty artystyczne z Panią Agatą Wroną, podczas których dzieci miały okazję stworzyć własne, niepowtarzalne ozdoby inspirowane łapaczami snów. Podczas zajęć dzieci poznały historię i symbolikę łapaczy snów, a następnie, pod okiem doświadczonej instruktorki, przystąpiły do tworzenia własnych ozdób. Wykorzystując różnorodne materiały, takie jak sznurki, pióra, koraliki i wstążki, tworzyły małe dzieła sztuki, które z pewnością będą pięknie zdobić ich pokoje.
Data wpisu: 19.02.2024
W sobotę, 17 lutego br., na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Gręboszów. Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Impreza sportowa miała charakter otwarty i przeznaczona była dla młodzieży oraz dorosłych. Wzięło w niej udział 12 uczestników, którzy rywalizowali systemem „do dwóch przegranych” z wcześniejszym rozstawieniem najlepszych zawodników z poprzedniego turnieju.