Bal karnawałowy w GCKiCz

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert kolęd i pastorałek

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Wielkanocny koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 16.03.2023
W 92. numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych jakie odbyły się na terenie naszej gminy m. in.: festynu z okazji Dnia Dziecka, II edycji kina plenerowego, spotkania autorskiego z Wojciechem Ryczkiem, konkursu pn. „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”, wernisażu wystawy prac plastycznych Pani Teresy Tarka, czy też koncertów, które odbyły się w GCKiCz w Gręboszowie, tj. muzyki filmowej, wieczór pieśni żołnierskich i patriotycznych oraz II edycji koncertu zaduszkowego „Pozostaną z nami na zawsze”.
Data wpisu: 16.03.2023
Drodzy Czytelnicy, zmieniamy częstotliwość wydawania naszego lokalnego periodyku. Dotychczas nasza gazeta ukazywała się jako kwartalnik. Od 2022 roku będziemy wydawać Gazetę Gręboszowską co 6 miesięcy. Jest to związane m. in. z rosnącymi kosztami druku. Bez wątpienia wszyscy odczuwamy skutki galopującej inflacji. Wzrost cen jest odczuwalny niemalże w każdej gałęzi naszej gospodarki. Również i sektor kulturalny w znaczący sposób odczuwa skutki podwyżek. Jednakże nie chcemy ograniczać prowadzonych działań kulturalnych czy też prezentować nasze czasopismo jako wydawnictwo dostępne jedynie w formie elektronicznej. Dlatego podjęliśmy decyzję, że w danym roku będą ukazywały się 2 numery Gazety Gręboszowskiej.
Data wpisu: 14.12.2021
W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można zakupić 90. numer Gazety Gręboszowskiej. W aktualnym wydaniu gazety kontynuujemy cykl „Ocalić od zapomnienia”, zamieszczając archiwalne fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy Gręboszów, prezentujące miejsca, osoby i wydarzenia związane z naszą małą ojczyzną. W listopadzie br. świętowaliśmy również 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W nowym numerze zamieszczamy relacje z wydarzeń, które upamiętniły tą wyjątkową rocznicę, tj. akademii szkolnej przygotowanej przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Gręboszowie oraz wieczornicy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żelichowskiej.
Data wpisu: 14.12.2021
W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego w Polsce zamieszczamy - z tej okazji - tekst Łukasza Młyńca „ Czas terroru” publikowany w Gazecie Gręboszowskiej.
Spośród kryzysów jakie dotknęły PRL jeden budzi szczególną grozę już na samo brzmienie nazwy- stan wojenny. Wprowadzony 13.XII.1981, oficjalnie zakończony 22.VII.1983 r., budzi kontrowersje co do przesłanek, celu oraz skrajne emocje, jeśli chodzi o ofiary. Kierunek działań osób u władzy zdawał się zmierzać w stronę rozprawy ze społeczeństwem.